top of page

Jak jde jóga a hokej dohromady?

Jóga trénink se během několika poslední let stal důležitou součástí pro sportovce všeho druhu a to
u rekreačních až po profesionály. Mezi nimi nechybí ani hokejisté. Jak v USA, tak i v Kanadě, se jóga aplikuje více a více do týdenních tréninkových plánů a to nejen v letní přípravě, ale i v průběhu sezony.


Jóga je v hokeji obzvláště důležitá jak pro hokejové hráče, tak i brankáře. Její pozitivní vliv na rozsah pohybu, prevenci zranění a koncentraci spojenou s ovládáním svých emocí a zvládání stresu, již objevily stovky hokejistů. Jak již dneska každý ví, v hokeji rozhodují ty nejmenší detaily. Dostat své tělo
a mysl do té nejlepší možné kondice vám zaručí obrovský skok vpřed ve vaší hokejové kariéře.
Jóga je efektivní cvičení,  které vám pomůže dosáhnou vytoužených cílů. 


Spousta klubů zařazuje jógu pouze jako formu kompenzace. My vám ale nabízíme více něž jen kompenzační cvičení! Zjistili jsme, že jóga má velice pozitivní vliv na rozsah pohybu a celkovou mobilitu těla, pravidelné cvičení slouží jako prevence zranění a je pravděpodobné, že vám prodlouží kariéru, podpoří koncentraci spojenou s ovládáním svých emocí a zvládání stresu.

8 důvodů, proč ti jóga změní kariéru:

1) Zvyšuje flexibilitu a pohyblivost
​2) Zlepšuje stabilitu
3) Zlepšuje dýchání a výdrž
​4) Jsme psychicky a mentálně silnější a odolnější
5) Prevence zranění
6) Zlepšuje kvalitu spánku
7) Odbourává stres
8) Kompenzuje jednostrannou zátěž

Online program obsahuje videa na: 
ranní uvolnění těla
rozehřátí před jednotkou
protažení po jednotce
kompenzační cvičení
posílení středu těla
dechové cvičení 
rozsah pohybu kyčlí
zpevnění pánve a boků
vizualizace a relaxace

lekce zdarma

Vyzkoušejte si ukázku z našeho online tréninku!

Informace:
Mějte na paměti, že balíčky jsou sestaveny tak, aby byly vhodné pro všechny. I tak dbejte vaší bezpečnosti a respektujte aktuální stav vašeho těla. Pokud jste čerstvě po zranění, tím spíš věnujte pozornost vašemu tělu a prováděným cvikům, případně konzultujte s vaším lékařem.

Většina hokejistů o józe moc neví a už vůbec si nedokáží představit, jak jógu cvičit. Nebojte, nejste v tom sami. Od toho jsme tady my. Všechna cvičební videa jsou vedena profesionálním instruktorem, který:
 

- detailně vysvětlí každý pohyb daného cviku

- cvičení názorně předvede

- vysvětlí, na co si dát pozor, na co se soustředit a jak v pozicích dýchat

Jako by jsme byli na lekci ve studiu s tím rozdílem, že tohle všechno můžete mít v pohodlí vašeho domova, posilovně na zimním stadionu, v parku nebo kdekoli jinde. 

Pro značně viditelné výsledky je důležité vytvořit si rutinu a cvičení provádět co nejčastěji.  Doporučujeme cvičit jógu 2-4 x týdně.

Pokud byste chtěli změřit váš posun, mrkněte vedle na náš super Y-Balance Test, stáhněte si formulář, kam si můžete zapisovat vaše výsledky. Pokud byste chtěli, klidně je můžete poslat i nám, ať vidíme, jak se vám daří.

Stáhněte si vzor pro zapisování pokroků

kontakt
bottom of page